Języki obce na Startowej

Znajomość języków obcych: to be or not to be XXI wieku

„Angielski już nie wystarcza” – bez znajomości dwóch lub trzech języków obcych ciężko znaleźć dobrą pracę. A zarazem język angielski to Lingua Franca naszego zmieniającego się świata. Jak to pogodzić? Jak to robimy na Startowej 4K?

Dobrze i skutecznie!

Na każdej lekcji wdrażamy ‘4Cs of 21st century learning’

  • Communication – komunikacja jako pierwszy i naczelny cel każdej lekcji, język obcy używany w szkole oraz poza szkołą (projekty, badania naukowe, wywiady), on-line i off-line. Wyjazdy naukowe (w zeszłym roku Malaga, Malta, Londyn), w kolejnych latach – to zależy również od Was dokąd pojedziemy.
  • Collaboration – praca projektowa (PBL): tworzymy filmy, prezentacje, plakaty, turnieje debat, wystawy, ankiety; świętujemy dni frankofonii,  kuchni hiszpańskiej i Nowej Zelandii. Stale obecni wolontariusze – z Australii, Kanady, Nowej Zelandii
  • Critical thinking – korzystanie z obcojęzycznych źródeł poszerza horyzonty (zawartość polskiej Wikipedii  to trochę ponad milion artykułów; w English Wikipedia jest ponad 5 milionów haseł );  udział w debatach oksfordzkich po angielsku  (Muszkieterowie Słowa) uczy sztuki argumentowania oraz szukania i weryfikowania faktów i opinii; czytamy prasę obcojęzyczną, oglądamy i tworzymy własne TED talks
  • Creativity  – uczenie się języka jest bezustanną zabawą, możliwością zmyślania, tworzenia nowych rzeczywistości i historii, pożywką dla wyobraźni i kreatywności. Wkładając English hat jesteś kimś innym niż nosząc le béret basque, sombrero czy kapelusz tyrolski.

Język angielski – 6 lekcji tygodniowo

Na Startowej w zależności od liczby osób w  roczniku dzielimy młodzież, na podstawie pisemnych i ustnych testów poziomujących, na od 3 do 5 grup uczących się na różnych poziomach zaawansowania.

Co roku spora liczba naszych uczniów przystępuje do egzaminów Cambridge PET (B1), FCE (B2), i CAE (C1)  – współpracujemy od lat z Platynowym Centrum Egzaminacyjnym Lang. Przygotowujemy ich skutecznie, a nasza młodzież chwalona jest przez zewnętrznych egzaminatorów podczas egzaminów ustnych za swadę i płynność wypowiedzi.

Nasi uczniowie będą mieli możliwość zdawania egzaminów Cambridge B2 First (FCE) oraz C1 Advanced (CAE) bezpośrednio na Startowej.

Francuski, hiszpański i niemiecki – 4 lekcje tygodniowo

W liceum, by spokojnie osiągnąć wymarzone B2 pod koniec 3 klasy i móc zdawać maturę rozszerzoną zaczynamy naukę od poziomu A2. Przygotowujemy również do zdobycia certyfikatów zewnętrznych:

  • DELE z języka hiszpańskiego
  • DELF  z języka francuskiego
  • GOETHE Zertifikat z języka niemieckiego