28 października, w ostatni październikowy czwartek, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Studenckich Wieczorów na Startowej. Tym razem było to spotkanie on-line… a dotyczyło tego jak studiuje się za granicą.

Udało nam się zgromadzić bardzo zróżnicowane i ciekawe grono gości – aktualnych studentów uczelni zagranicznych, lub absolwentów.

Była to doskonała okazja do posłuchania o doświadczeniach aplikowania na studia zagraniczne i studiowania z pierwszej ręki. Oprócz kwestii bardziej formalnych znalazło się tez sporo porad mocno praktycznych np. o tym ile kosztują studia, jak można szukać dofinansowania, co z mieszkaniem i jak go szukać, co z poziomem znajomości języka obcego itp.

Dowiedzieliśmy się też dużo o tym jaką wartość ma „wyjazd z domu” i próba samodzielności,  że warto z takiej próby skorzystać. To bardzo cenna życiowa nauka.
Gościliśmy studentów nauk społecznych, biznesu, ekonomii, kierunków politechnicznych i projektowania. Studiujących w  Anglii, Holandii, Niemczech i Finlandii.

Naszym Gościom bardzo dziękujemy !!!

Cykl spotkań ” o studiach, nie tylko zagranicznych” planujemy kontynuować w  kolejnych miesiącach.