Agnieszka Łokaj

nauczycielka angielskiego; tutorka

Uczę od 2007 roku. Wcześniej byłam tłumaczką tekstów prawnych i biznesowych. Pracowałam w dwóch międzynarodowych korporacjach.

Po zmianie zawodu uczyłam najpierw w szkole językowej Archibald dorosłych, którzy zazwyczaj bardzo chcą się uczyć, ale w ogóle nie mają na to czasu. Potem w szkole językowej First School of English uczyłam małe dzieci, których z kolei rodzice chcą, by mówiły po angielsku, ale może się to na tym etapie udać tylko w dość ograniczonym zakresie. Wreszcie od kilku lat uczę młodzież, która zwykle zarówno chce znać angielski jak i ma na to czas.

Nauczanie to towarzyszenie w rozwoju, w pokonywaniu własnych ograniczeń. Czasem we wzlatywaniu ku gwiazdom. Niezwykła rola.

Ukończyłam Instytut Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Mam certyfikat CELTA nadający uprawnienia Cambridge do nauczania angielskiego na całym świecie. Odbyłam szkolenie Erasmus+ „Teaching English to students with Special Educational Needs”, obejmujące między innymi wizyty studyjne w szkołach średnich Południowej Anglii. Mam na koncie również liczne konferencje i szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego.